LIITY 6-MR-POSTITUSLISTALLE

Pysy ajanhermolla ja aallon harjalla - saat tiedotteet ja kilpailukutsut suoraan omaan sähköpostiisi.

LÄHETÄ

TULOKSET 2010

Ranking 2010 - lopullinen

Rank
Boat
SailNo
Club
Total

1
Sara af HangoFIN-49HSF
75

2
FridolinFIN-12NJK
73

3
Alibaba IIFIN-50NJK
65

4
Off CourseFIN-60HSK
63

5
Klara StjärnaFIN-21BSS
62

6
RailiFIN-30HSS
56

7
ToyFIN-44HSF
54

8
JoyFIN-36ESF
48

9
MarianneFIN-52M
46

10
MarianaFIN-38
NJK
41

11
EllinoreFIN-35VVK
38

12
BambiFIN-66NJK
34

13
FandangoFIN-40SuPS
32

14
Boré II
FIN-63HSS
30

15
Jolanda III
FIN-39BSS
29

16
Toogooloowoo V
FIN-55ESF
26

17
WireFIN-43NJK
24

18
Topp
FIN-69HTPS
21

19
Puckie
FIN-19HSS
20

20
Ian
FIN-59NJK
19

21
Caprice
GBR-48M
16

22
Siléne
FIN-61HTPS
15

23
Antinea
FIN-24NJK
10

24
Merenneito
FIN-22NJK
5

25
Boré IV
FIN-70ESF
3

26
Arneta
FIN-17NJK
3


Alla listattuna kaikkien 2010 vuoden kilpailut aikajärjestyksessä. Täydelliset 2010 vuoden tulosluettelot ladattavana ja tulostettavana excel-tiedostona:

HSS, Keskiviikkokisa 9.6.2010

RankBoatSailNoClub

1
Ali Baba50NJK

2
Mariana38NJK

3
Boree63HSS

DSQWire43NJK

 

HSS, Keskiviikkokisa 16.6.2010

RankBoatSailNoClub

1
Mariana38NJK

2
Wire43NJK

3
Ali Baba50NJK

4
Boree63HSS

5
Arneta17NJK

 

RRegatta, ESF

Rank Boat Skipper SailNo Club Total
1 Fridolin Henrik Lundberg FIN 12 NJK 3
2 Off Course Kaj Karumaa FIN-60 HSK 8
3 Sara af Hango henrik tenstrom FIN 49 hsf 10
4 Alibaba II Gustav Nyberg FIN-50 NJK 18
5 Elinore Kaarto@Kaarto L 35 VVK 24
6 Toogooloowoo V Henrik Andersin KA7/FIN55 ESF 27
7 Joy Kari Loukola FIN 36 ESF 29
8 Mariana Gina Bergenheim FIN 38 NJK 30
9 Raili Kari Korkman FIN 30 HSS 31
10 Boree II Marek Hintze FIN-63 HSS 32
11 Jolanda III Christian Borenius FIN 39 BS 35
12 Puckie Ossi Paija FIN 19 HSS 36
13 Wire Johannes Lehtinen FIN 43 NJK 39
14 Bambi Martin Silfverberg FIN-66 NJK 45
15 Boree IV Lauri Tukiainen FIN 70 ESF 50
16 Topp Arto Seppovaara FIN 69 HTPS 52
17 Antinea Jonas Renlund FIN 24 NJK 63
18 Marianne Mikko Saarela FIN 52 M 63
19 Arneta Kristoffer Ostrom FIN 17 NJK 63
20 Merenneito Victor Lindblom FIN 22 NJK 63
 

Helsinki Regatta

Rank Boat Skipper SailNo Club Netto
1 Alibaba II H Thelen FIN-50 NJK 5.7
2 Sara af Hango H Tenstrom FIN-49 NJK 13.0
3 Off Course K Karumaa FIN-60 HSK 21.0
4 Klara Stjarna H Thuneberg FIN-21 BSS 29.7
5 Raili K Korkman FIN-30 HSS 34.7
6 Fridolin J Garkman FIN-12 NJK 40.7
7 Joy K Loukola FIN-36 ESF 45.0
8 Elinore P Kaarto FIN-35 VVK 48.7
9 Caprice J Seppa FIN-48 M 52.7
10 Fandango V-M Iivonen FIN-40 SuPS 53.0
11 Marianne M Saarela FIN-52 M 57.0
12 Wire J Lehtinen FIN-43 NJK 66.0
13 Mariana G Bergenheim FIN-38 NJK 67.0
14 Topp A Seppovaara FIN-69 HTPS 69.0
15 Antinea J Renlund FIN-24 NJK 72.0
16 Puckie O Paija FIN-19 HSS 73.0
17 Ian M Cedercreutz FIN-59 NJK 73.0
18 Jolanda III T Ek FIN-39 BS 74.0
19 Silene III T Koskela FIN-61 HTPS 75.0
20 Boree II H Marek FIN-63 HSS 75.0
21 Arneta K Ostrom FIN-17 NJK 79.0
 

Andö Cup Helsinki - Andö

Rank Boat
1 Joy
2 Topp
3 Off Course
4 Boree II
5 Ian
6 Raili
7 Puckie
8 Silene III
9 Antinea
 

EVLI Hanko 2010

Rank Boat Skipper SailNo Club Netto
1 Sara af Hango Henrik Tenstrom FIN-49 HSF 9
2 Fridolin Astrand & Garkman FIN-12 NJK 13
3 TOY Eero Lehtinen FIN-44 HSF 18
4 Alibaba II Gustav Nyberg FIN-50 NJK 23
5 Off Course Kaj Karumaa FIN-60 HSK 24
6 Raili Kari Korkman FIN-30 HSS 29
7 Marianne Mikko Saarela FIN-52 M 31
8 Toogooloowoo V Henrik Andersin KA7 ESF 33
9 Joy Kari Loukola FIN-36 ESF 34
10 Klara Stjarna Harry Thuneberg FIN-21 BSS 47
11 Bambi Martin Silfverberg FIN-66 NJK 48
12 MARIANA Gina Bergenheim FIN-38 NJK 50
13 Boree II Marek Hintze FIN-63 HSS 56
14 Jolanda III Tom Ek FIN-39 BS 66
15 Merenneito Victor Lindblom FIN-22 NJK 66
16 Ian Michael Cedercreutz FIN-59 NJK 74
17 Antinea Jonas Renlund FIN-24 Njk 76
18 Topp Arto Seppovaara FIN-69 HTPS 76
19 Puckie Ossi Paija FIN-19 HSS 76

 

SPS Luokkamestaruus

Rank Boat Skipper SailNo Club Netto
1 Fridolin Astrand & Garkman FIN-12 NJK 10
2 Sara af Hango Henrik Tenstrom FIN-49 HSF 16
3 Toy Eero Lehtinen FIN-44 HSF 18
4 Klara Stjärna Harry Thuneberg FIN-21 BSS 19
5 Raili Kari Korkman FIN-30 HSS 27
6 Bambi Martin Silfverberg FIN-66 NJK 27
7 Mariana Gina Bergenheim FIN-38 NJK 32
8 Off Course Kaj Karumaa FIN-60 HSK 34
9 Jolanda III Tom Ek FIN-39 BS 40
10 Silene III Tapani Koskela FIN-61 HTPS 47
11 Fandango V-M Iivonen FIN-40 SuPS 55
12 Ian Michael Cedercreutz FIN-59 NJK 56
13 Marianne Mikko Saarela FIN-52 M 58
14 Alibaba II Gustav Nyberg FIN-50 NJK 59
15 Joy Kari Loukola FIN-36 ESF 60
16 Boree II Marek Hintze FIN-63 HSS 67
17 Wire Johannes Lehtinen FIN-43 NJK 71
18 Elinore Pasi Kaarto L-35 VVK 72
19 Caprice Nick Brocklehurst GBR-48 M 76
20 Puckie Ossi Paija FIN-19 HSS 89
21 Arneta Kristoffer Ostrom FIN-17 NJK 104
22 Antinea Jonas Renlund FIN-24 NJK 115

 

Sinebrychoff Challenge 2010

Rank Boat Skipper SailNo Club Total
1 Alibaba II Gustav Nyberg FIN-50 NJK 10
2 Fandango Veli-Matti Iivonen FIN-40 SUPS 10
3 Wire Jesper Broo FIN-43 NJK 12
4 Bambi Klaus Ilmonen FIN-66 NJK 16
5 Joy Sami Sailo FIN-36 KVP 16
7 Elinore Pasi Kaarto FIN-35 VVK 19
8 Silene III Tapani Koskela FIN-61 HTPS 20
9 Merenneito Victor Lindblom FIN-22 NJK 20
10 Mariana Gina Bergenheim FIN-38 NJK 21
11 Caprice Kristoffer Ostrom GBR-48 SSJ 27
12 Attack Petri Tykka FIN-68 KPS 32
13 Puckie Ossi Paija FIN-19 HSS 34
14 Jolanda III Berndt Aminoff FIN-39 BS 39
15 Ian Micke Cedercreuttz FIN-59 NJK
 

Viaporin Tuoppi, SuPS

Rank Boat Skipper SailNo Club
1 Off Course Kalle Phl FIN-60 HSK
2 Bambi Kuno Silfverberg FIN-66 NJK
3 Fandango Kapu Lehtonen FIN-40 SUPS
4 Joy Kari Loukola FIN-36 ESF
5 Raili Jani Kiho FIN-30 HSS
6 Wire Johannes Lehtinen FIN-43 NJK
7 Ian Michael Cedercreutz FIN-59 Njk
8 Marianne Mikko Saarela FIN-52 M
9 Mariana Gina Bergenheim FIN-38 Njk
10 Silene III Tapani Koskela FIN-61 HTPS
11 Boree II Marek Hintze FIN-63 HSS
12 Jolanda III Tom Ek FIN-39 BS
13 Fridolin Garkman & Astrand FIN-12 NJK
14 Topp Arto Seppovaara FIN-69 HTPS
15 Elinore Pasi Kaarto FIN-35 VVK
16 Arneta Kristoffer Ostrom GBR-48 NJK
17 Puckie Ossi Paija FIN-19 HSS DNS
18 Merenneito Victor Lindblom FIN-22 NJK DSQ

 

Musto Classic

Rank Boat Skipper Club Netto
1 Toy Lehtinen HSF 3
2 Klara Stjarna Thuneberg BSS 8
3 Sara af Hango Tenstrom HSF 9
4 Alibaba II Thelen NJK 9
5 Marianne Saarela M 13
6 Joy Loukola ESF 15
7 Topp Seppovaara HTPS 17
8 Boree II Fleege HSS 18
9 Fandango Iivonen SuPS 24
10 Elinore Kaarto VVK 26
11 Puckie Paija HSS 26
12 Bambi Silfverberg NJK 29
13 Wire Lehtinen NJK 31
14 Jolanda III Aminoff BS 31
15 Boree IV Tukiainen ESF 34
16 Mariana Kairamo SuPS 49
17 Toogooloowoo V Andersin ESF 51
18 Ian Cedercreutz NJK 63
19 Caprice Harkonen M 63
20 Antinea Renlund NJK 63

Siirry sivun alkuun
UUSIMMAT KUVAT
 

Ranking 2017 - final

2017 Vene Total
1 Fridolin 92
2 May Be VI 82
3 Sara af Hango 77
4 Djinn 62
5 Antje 55
6 AstreeIII 52
7 Off Course 50
8 Wire 49
9 Jolanda 38
10 May Be IV 36
11 Mariana 32
12 Boreé II 30
13 Ara 25
14 Victoria 24
15 Joy 18
16 Elinore 12
17 Silène III 8
18 Raili 8
19 Marianne 7
20 Toy 7
21 Arneta 4
22 Fandango 2
23 Puckie 1

Katso kaikki

 

SPONSORED BY